Různé aktivity

Žáci naší školy se účastní různých aktivit z mnoha oborů, které se netýkají pouze studia, ale jsou i zábavné.

Dny NATO

Žáci školy měli v rámci Dnů NATO 2019 možnost navštívit mimo hlavní otvírací dny technické zázemí s prohlídko letadel. V rámci přípravy jedné z největších letecko-armádně-bezpečnostních akcí ve střední Evropě dostali taky možnost hovořit s piloty.

Velmi zajímavá byla například prohlídka ikony letošních Dnů NATO, bombardéru B-52, který dosedl v úterý odpoledne na přistávací plochu Letiště Leoše Janáčka Ostrava.

Dalším neméně zajímavým letadlem byl C-5M Super Galaxy, nejmodernější verze největšího amerického dopravního letounu, který poskytuje americkému letectvu schopnost těžké mezikontinentální letecké přepravy. S rozpětím téměř 70 metrů je schopen pojmout až 130 tisíc kilogramů nákladu nebo šest bojových vrtulníků AH-64 Apache či 345 vojáků, a dopravit je na vzdálenost přes devět tisíc kilometrů.

Muzikálové melodie

V pondělí dne 16. 9. 2019 navštívili žáci naší školy v divadle Mír představení s názvem Muzikálové melodie, které si připravili studentky a studenti Matičního gymnázia a School music band pod vedením Mgr. Markéty Borůvkové.

Zazněly slavné písně z muzikálů Nine, High School Musical, Rent, The Greatest Showman, Mamma Mia a Na vlásku. Celou hudební show moderovali studenti gymnázia Jan Šmíd a Albert Hodina.

Pro žáky naší školy to byl příjemný umělecký zážitek díky skvělým tanečním, hereckým i pěveckým číslům. I když učinkující nejsou profesionální umělci, jejich výkony byly velmi zdařilé. Za představením je znát velký díl entuziasmu, poctivé práce a píle studentů i pedagogů.

Známé melodie - jako např. Be Italian (z muzikálu Nine) v podání půvabných, pohybově i hlasově talentovaných dívek - byly oceňovány dlouhým bouřlivým potleskem našich žáků nejen na konci, ale i v průběhu představení.

Šachové turnaje

V letech 2017 a 2018 se na naší škole konaly šachové turnaje a Memoriál Igora Mačejovského v šachu.

Piškvorky

V roce 2017 na naší škole proběhlo soutěžení v piškvorkách.

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky, Ostrava, příspěvková organizace

Kratochvílova 1490/7

702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

IČ: 00 602 132

E-mail: spsei@po-msk.cz

Telefon: 596 118 465

ID datové schránky: 89uxrcv