• Žákům
  • Galerie Kratochvíle

Vernisáž a přednáška Pavla Szabo

cDne 9. 5. 2019 se uskutečnila vernisáž fotografií Asie Pavla Szabo, absolventa naší školy. Pavel Szabo je nadaný fotograf, vynikající kytarista, odvážný dobrodruh a digitální nomád. Pojem digitální nomádství je zdánlivě nesourodé slovní spojení - na principu metafory vytvořené. O tomto fenoménu 21. století - a nejen o něm - Pavel na vernisáži podrobně hovořil.

Číst dál ...

Dívejme se kolem sebe aneb Kde a jak se také žije 2018

9Dne 13.12. 2018 se v galerii Kratochvíle uskutečnila vernisáž s názvem „Dívejme se kolem sebe aneb Kde a jak se také žije“, na které byly vyhlášeny výsledky fotografické soutěže.

Soutěž se na naší škole pořádá každý rok a je určena všem studentům, kterým není lhostejné životní prostředí a především těm, kteří chtějí ukázat, jak životní prostředí vidí a vnímají oni sami. Do soutěže byly posílány fotografie ve formátu JPEG, které pak byly zpracovány prostřednictvím školy. Přijaté fotografie byly zařazeny do dvou kategorií: „Příroda“ (vyjádření přírodních krás) a „Ekologie“ (mající výraznější ekologický podtext). Každý soutěžící mohl do soutěže přihlásit maximálně 5 fotografií. Školní komise sestavená z pedagogů pak fotografie vyhodnotila.

Číst dál ...

Vánoční ŠIC párty 2018

aimg 20181221 111336Již jedenáctým rokem byla na naší škole organizována Vánoční ŠIC párty. Uskutečnila se ve čtvrtek 20. 12. 2018 v galerii Kratochvíle. Zúčastnili se všichni milovníci hudby: studenti, kantoři i absolventi si společně zazpívali české i anglické vánoční koledy. Zazněly tóny klavíru i elektrické kytary. Zájemci se mohli v mezičase věnovat také deskovým hrám. Na akci zavítal rovněž ředitel školy Ing. J. Král a zástupkyně ředitele Mgr. J. Halšková. Pro hudebníky i návštěvníky bylo připraveno vánoční pohoštění, domácí cukroví, slané dobroty, káva i čaj.

Číst dál ...

Další články...

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

  596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

spsei@po-msk.cz

Další kontakty

Vyhledat...