• Žákům
  • Galerie Kratochvíle

První dojmy z nové školy 2019

2pdDne 23. 10. 2019 se uskutečnila v galerii Kratochvíle vernisáž výstavy fotografií s názvem První dojmy z nové školy. Prvním ročníkem, vstupem na střední školu, začíná pro každou dívku či chlapce nová životní etapa.  Seznamuje se s novými spolužáky, učiteli, s novým prostředím. V září probíhaly na naší škole jako každoročně adaptační kurzy, které organizovali učitelé tělesné výchovy Mgr. Lenka Hudecová a Mgr. Daniela Kozáková ve spolupráci s třídními učiteli.

Kurzy se uskutečnily v přírodním zeleném svěžím prostředí ve Frýdlantu n. Ostravicí, jak mohli návštěvníci obdivovat nejen na vystavených fotografiích, ale také na plakátech ve formě koláže z fotek a kreseb studentů.

Číst dál ...

Vernisáž a přednáška Pavla Szabo

cDne 9. 5. 2019 se uskutečnila vernisáž fotografií Asie Pavla Szabo, absolventa naší školy. Pavel Szabo je nadaný fotograf, vynikající kytarista, odvážný dobrodruh a digitální nomád. Pojem digitální nomádství je zdánlivě nesourodé slovní spojení - na principu metafory vytvořené. O tomto fenoménu 21. století - a nejen o něm - Pavel na vernisáži podrobně hovořil.

Číst dál ...

Dívejme se kolem sebe aneb Kde a jak se také žije 2018

9Dne 13.12. 2018 se v galerii Kratochvíle uskutečnila vernisáž s názvem „Dívejme se kolem sebe aneb Kde a jak se také žije“, na které byly vyhlášeny výsledky fotografické soutěže.

Soutěž se na naší škole pořádá každý rok a je určena všem studentům, kterým není lhostejné životní prostředí a především těm, kteří chtějí ukázat, jak životní prostředí vidí a vnímají oni sami. Do soutěže byly posílány fotografie ve formátu JPEG, které pak byly zpracovány prostřednictvím školy. Přijaté fotografie byly zařazeny do dvou kategorií: „Příroda“ (vyjádření přírodních krás) a „Ekologie“ (mající výraznější ekologický podtext). Každý soutěžící mohl do soutěže přihlásit maximálně 5 fotografií. Školní komise sestavená z pedagogů pak fotografie vyhodnotila.

Číst dál ...

Další články...

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

  596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

spsei@po-msk.cz

Další kontakty

Vyhledat...