44. ročník SOČ - školní kolo

Logo SOČ
Ve středu 23. března 2022 proběhla školní přehlídka Středoškolské odborné činnosti, v tomto roce opět tradiční prezenční formou.

Soutěže se zúčastnilo 6 žáků s 5 pracemi, které byly zařazeny do tří oborů
č. 1 - matematika a matematická informatika
č. 10 - elektrotechnika, elektronika a telekomunikace
č. 18 - informatika

Komise ve složení - Ing. Gogolka, Ing. Golembiovská, Ing. Polák a Ing. Smyčková posoudila písemnou dokumentaci, prezentaci a také s přihlédnutím k reakcím soutěžících na dotazy určila výsledné pořadí:

Obor č. 10

1. místo: Magdaléna Loskotová (E4A, Pásové vozidlo)

2. místo: Matouš Pospíšil (E4B, Meteostanice s požárním hlásičem)

Obor č. 18

1. místo: Jiří Ježek (I3C, Nástroje pro tvorbu kompilátorů v jazyce Kotlin)

2. místo: Dominik Vyroubal (I3C) a Jakub Kropáček (I3A, Profesio)

Obor č. 1

1. místo: Václav Kuboň (I4A, Neurální abstraktivní sumarizace textu)

Za účast v soutěži byli žáci odměněni velmi zajímavými finančními obnosy, které věnovala Rada rodičů školy (dle umístění) – 1. místo - 2000 Kč, 2. místo - 1500 Kč, za 1. místo byla předána také knižní odměna.

Všechny práce postupují do okresního kola, které se bude konat 11. 4. 2022 na SPŠ chemické v Ostravě-Zábřehu.

Děkuji soutěžícím, členům komise, vedení školy i konzultantům prací za podíl na hladkém průběhu konání a vyhodnocení soutěže.

Postupujícím přeji úspěch ve vyšších kolech SOČ.

Karel Gogolka - školní garant SOČ