Lyžařský kurz II. ročníků 2020

Lyžařský kurz se v letošním roce pro velký počet zájemců uskuteční ve dvou turnusech v areálu SKI Karlov, Malá Morávka. Ubytování bude v Chatě Kazmarka, která je poblíž první sjezdovky.

V prvním termínu 2-7. 2. 2020 už kurz proběhl. Žáci měli zajištěný pobyt s plnou penzí, druhou svačinou a pitným režimem. Ubytování bylo v pokojích po 6-8 se sociálním zařízením. Sněhové podmínky v pondělí nebyly moc vhodné, pršelo, proto jsme se rozhodli lyžovat až odpoledne. Od úterý se počasí zlepšilo, začalo sněžit. Ráno bývala mírná námraza, pak nám svítilo sluníčko, ve středu dopoledne foukal hodně silný vítr a vleky jezdily omezeně. Odpoledne jsme se už vydali na všechny sjezdovky v areálu a vybírali jsme si podle náročnosti. Celkem se kurzu zúčastnilo 41 žáků.
    Účastníci kurzu byli hlavně žáci druhých ročníků, rozděleni byli do 4 výkonnostně – výcvikových družstev, pro sjezdové lyžování dvě a dvě družstva pro snowboard.
    Nástup byl už v neděli, kdy jsme se v klidu ubytovali, seznámili s prostředím a v  pondělí ráno mohl začít výcvik družstev, ještě i v pátek dopoledne probíhala výuka na svahu. Náplň kurzu byla po všech stránkách splněna.
   Výcvik a výuku nových lyžařských trendů - carvingového lyžování vyučovali  kvalifikovaní instruktoři z Lyžařské školy Tombo. Jejich práci a výsledky hodnotím velmi pozitivně, protože vzájemná spolupráce s žáky fungovala na výbornou, a to i při zachování vzájemného respektu instruktor- žák.
   Součástí kurzu byly ve čtvrtek závody ve slalomu pro všechna družstva. Úspěšní účastníci lyžařského a snowboardového závodu byli vyhodnoceni, obdrželi drobné ceny věnované Radou rodičů při SPŠei.

V Ostravě 12. 2. 2020      vedoucí kurzu a zdravotník LVK 2020     Mgr. Lenka Hudecová

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

  596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

spsei@po-msk.cz

Další kontakty

Vyhledat...