Stáž „Distribuční maturita“ 2019

cez distribuce2019 3V rámci vzájemné spolupráce partnerských škol s firmou ČEZ, byli i žáci naší školy přizváni na stáž „Distribuční maturita“, která se tentokrát konala od 25. do 27. září 20219 v Ostravě.

Třídenní program byl určený vybraným studentům, především závěrečných ročníků. Naši školu reprezentovalo pět žáků z elektroenergetické třídy E4B.

Číst dál ...

Stáž „Jaderná maturita“ v Dukovanech

jaderna maturita 2019 1Naše Jaderná maturita v JE Dukovany započala v úterý 21.5. cestou z ostravského Hlavního nádraží do Třebíče. Cesta travala přibližně 2 hodiny. Po příjezdu do Třebíče jsme se ubytovali v internátě Střední průmyslové školy Třebíč.

Dalšího dne ráno jsme jeli autobusem z internátu do JE Dukovany. Stáž jsme započali úvodním videem, kde byla jaderná elektrárna představena. Poté jsme se přesunuli na svačinku 😊 a po ní započaly zajímavé přednášky, pak následovala exkurze po elektrárně, mohli jsme vidět věci a místa, kde se nedostane jen tak někdo.

Číst dál ...

Stáž „Energetická maturita“ v TE Tušimice

energeticka maturita 2019Se svým spolužákem Radimem Doležílkem jsem byl vybrán na stáž Energetická maturita, kterou pořádá skupina ČEZ pro žáky středních škol. Stáž se konala v TE Tušimice v termínu 23. – 26. dubna 2019.

Pokusím se tuto „Maturitu“ zhodnotit co možná nejobjektivněji, co to půjde.

Tato zkušenost nás obohatila o spoustu znalostí, za což můžeme poděkovat řadě skvělých přednášejících. Navíc jsme se koukli do míst, kde není lehké se dostat. Také jsme jeli napříč celou republikou, což by někdo mohl považovat za potíž, ale já mám cestování rád. Žádný luxusní hotel jsme nečekali, ale byli jsme velmi spokojeni! A taky zde jsou finance, celá stáž byla hrazena školou a Skupinou ČEZ, což je třešnička na dortu 😊.

Číst dál ...

Stáž „Jaderná maturita“ na Temelíně

jaderna maturita 2019Cesta z Ostravy k ubytovně nám zabrala zhruba osm hodin. Ubytování v Týně nad Vltavou v ubytovně Blanice byť nebylo přespříliš komfortní, tak k přespání bylo dostačující. Volný čas jsme trávili po širokém okolí Týna. První den jsme měli vyhrazený pouze na příjezd do ubytovny.

Druhého dne jsme se studenti partnerských škol sešli u areálu Temelínské jaderné elektrárny. Celý den jsme strávili přednáškami rozšiřující naše základní povědomí o jaderných elektrárnách, speciálně pak o té Temelínské. Zbytek dne jsme strávili volnými aktivitami v Týně.

Číst dál ...

Exkurze „rozvodna Nošovice“ 2019

cepsV úterý 16. 4. vyjeli žáci energetické třídy E3B na exkurzi na rozvodnu Nošovice. Zde se pojí distribuční vedení 110 kV ČEZu s vedením 400 kV ČEPSu. Dále odtud jsou vedeny linky na Slovensko a do Polska.

Pod odborným vedením zaměstnanců byli žáci poučeni o bezpečnosti při pohybu na rozvodně a pak prošli samotnou rozvodnou, kde mohli rozpoznat zejména jednotlivé elektrické přístroje, které znají z teoretické výuky ve škole, a tak se jejich znalostí spojily s běžnou praxí.

Číst dál ...

Další články...

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

  596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

spsei@po-msk.cz

Další kontakty

Vyhledat...