Přednáška „Svět (a) energie“

svet energie 2019Dne 17. 4. 2019 se žáci třídy E3B zúčastnili přednášky s besedou na téma Svět a energie, která se konala na VŠB TUO. Přednášku vedla Ing. Dana Drábová, Ph.D, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.

Obsahem přednášky s prezentací byl vývoj výroby a spotřeby energie od počátků lidstva až po současnost a porovnání jednotlivých zdrojů energie z různých hledisek. V závěru přednášky Ing. Drábová nastínila možnosti získávání energie v budoucích letech s ohledem na její vzrůstající spotřebu.

Číst dál ...

Přijímací pohovory nanečisto

pohovory kvados 2019 231. ledna 2019 se 15 studentů 4. ročníků zúčastnilo ve Školním informačním centru naší školy akce „Přijímací pohovory nanečisto“, kterou pro naši školu zorganizovaly pracovnice personálního oddělení společnosti KVADOS, a. s., Bc. Petra Bezděková a Petra Sýkorová.

Číst dál ...

Přednáška „Diagnostika vedení“

diagnostika 2019V rámci spolupráce se Skupinou ČEZ a pro doplnění učiva z oblasti elektroenergetiky a elektrických strojů byla pro žáky třídy E3B zajištěna přednáška z oblasti diagnostiky vedení a transformátorů. Přednáška proběhla ve čtvrtek 24.1. 2019, přednášející byl Ing. Aleš Veverka, pracovník ČEZ Distribuce a.s. Ostrava. Žáci byli seznámeni s diagnostickými metodami a na praktických příkladech uvedeni do běžné praxe.

Číst dál ...

Přednáška „Výstavba JE v ČR“

prednaska vystavba je 2018Dne 11.12. 2018 se žáci energetické třídy E3B z naší školy účastnili v aule VŠB přednášky Ing. Petra Závodského, ředitele útvaru výstavba JE, ČEZ, a.s. na téma „Příprava výstavby NJZ“. Přednáška vhodně doplňuje ŠVP školy v předmětu elektroenergetika.

Kromě již zmíněného tématu dostali posluchači z řad žáků SŠ a studentů VŠ informace ke stážím a exkurzím na pracovištích Skupiny ČEZ.

Číst dál ...

Přednáška firmy StoraEnso

storaenso prednaska 2018Ve středu 5. prosince proběhla na naši škole přednáška zástupců firmy StoraEnso na téma DevOps – Continuous Deliver. Studenti 3. ročníku oboru Informační technologie, tak měli možnost se seznámit s nástroji, které firma využíva při vývoji svých aplikací. Část přednášky proběhla v anglickém jazyce.

U studentů měla přednáška velmi kladný ohlas a někteří ze studentů se zajímali o možnostech absolvovat praxi v této firmě.

Číst dál ...

Další články...

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

  596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

spsei@po-msk.cz

Další kontakty

Vyhledat...