Speakers' Bureau program aneb Diplomaté ve školách

diplomate 2018 3Ve čtvrtek 6. prosince 2018 naši školu navštívili dva významní hosté - pan Adam Colvin z konzulárního oddělení Velvyslanectví USA v Praze a jeho kolegyně z ambasády, paní Ludmila Lebedová.
Až na pár výjimek, kdy nás pan Colvin ohromil svou znalostí českého jazyka, byla beseda vedena výhradně v anglickém jazyce a jejími režiséry byli naši studenti, kteří pokládali jednu otázku za druhou.

Číst dál ...

Návštěva studentů z Litvy

litva 2018 3Dne 1. listopadu 2018 naši školu v rámci projektu ERASMUS navštívila skupina šesti studentů z Litvy.

V rámci připraveného programu se studenti podívali na výuku v učebně mechatroniky, robotiky a v dalších vybraných počítačových laboratořích.

Číst dál ...

Diplomaté USA na SPŠei Ostrava

Úkolů mají diplomaté několik. Především v zahraničí reprezentují svou zemi a její vládu, pomáhají krajanům žijícím v cizích zemích, ale také šíří povědomí o reáliích, kultuře a životě ve své vlasti.

Posledního úkolu se v úterý 20. března 2018 zhostili tři diplomaté z Velvyslanectví USA v Praze, kteří navštívili naši školu a před studenty třetího ročníku oboru IT vystoupili s přednáškou o česko-amerických vztazích, systému lékařské péče v USA a dalších tématech. Když se však v závěru přednášky rozjela debata o americkém rapu a hip-hopu, bylo nám všem jasné, že pod pojmem „diplomat“ si rozhodně nelze představit pouze důstojně vzhlížejícího pána ve strohém obleku. Ani jeden z hostů nepostrádal smysl pro humor a celá akce se tak nesla v přátelském duchu a nabyla lidských rozměrů.

Číst dál ...

Úspěch v olympiádě z anglického jazyka

 

Dne 12. 2. 2018 se uskutečnilo okresní kolo v olympiádě v jazyce anglickém. Naši školu reprezentoval Jan Hanzelka, žák třídy I3C a v soutěži obsadil krásné 2. místo.

Blahopřejeme.

Ing. Hana Lukášová

 

Školní kolo Olympiády z ANJ

Dne 16. ledna 2018 se na naší škole uskutečnilo školní kolo Olympiády z anglického jazyka.

Vítězem soutěže se stal Jan Hanzelka z I3C, který tímto postupuje do okresního kola.

Všem zúčastněným děkujeme za předvedené výkony.

 

Vyhledat...