Výstava Portrétní a Fashion fotografie - 2014

Příznivci umění fotografie, zejména módní fotografie neboli fotografie módy a také portrétů, zavítali na vernisáž výstavy fotografií Martina Krištofa s názvem PORTRÉTNÍ A FASHION FOTOGRAFIE, která se uskutečnila v galerii Kratochvíle ve středu dne 29. ledna 2014 v 15.00 hodin. Jednalo se o výběr z portfolia.Martin Krištof www.kristof.eu je absolvent Střední průmyslové školy elektrotechniky a informatiky. Svá díla vystavoval například v Domě kultury města Ostravy nebo na zámku Slezské Rudoltice, ale svou premiérovou výstavu měl právě zde, v naší galerii Kratochvíle. Krásu mladých žen, slečen a dívek dokáže zachytit velice originálním a rafinovaným způsobem. Martin Krištof studoval na konzervatoři obor výtvarná fotografie a v současné době působí jako hlavní lektor fotografických workshopů pro www.workshopy-ostrava.cz. Vernisáže se osobně zúčastnil a zvědaví a uměnímilovní návštěvníci vznesli své dotazy, týkající se jeho fotografické tvorby. Proběhla živá a dlouhá diskuze, kdy Martin Krištof vtipně i odborně reagoval na otázky hostů. Vernisáž zpestřilo promítání fashion fotografií z prostředí Jadranského moře. Obdivovatelé portrétní a módní fotografie mají možnost si umělecká díla také zakoupit. Martin Krištof se nevěnuje jen portrétům a fashion fotografii, nejvíce času tráví fotografickým ztvárněním svatebního dne. Celé jeho portfolio můžete shlédnout na webu: www.kristof.eu.

Otevření výstavy bylo doplněno hudebním vystoupením Pavla Szabo, rovněž absolventa školy. Pavel Szabo www.klasicka-kytara.eu zahrál na kytaru skladbu z oblasti vážné hudby s názvem Kojumbaba, která je neobvyklá tím, že její orientální melodie byla přetransformována do D moll. Poté zazpíval písně, jejichž text i melodii si sám složil. S písní Proč se prezentoval na hudebním festivalu Colours of Ostrava v létě roku 2013.

Oba mladí muži s nostalgií také zavzpomínali na školní léta strávená na naší SPŠei. Jak zhodnotila paní zástupkyně, Mgr. Halšková, bylo tak potvrzeno, že „dobří holubi se vracejí“. A velmi nás potěšilo, že k nám opět přilétli.

Organizace: Mária Ščasná, Mgr. Lenka Drahošová

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

info@spseiostrava.cz

Další kontakty

Vyhledat...